KIRSTI TIMMER: Põhiline mälutreening on mul iga päev uue ja värske info mällu talletamine
Tere, Kirsti. Kuidas su uuel saatel “Omakohus” ka läheb?
Tänan küsimast, „Omakohtul“ läheb hästi. Tagasiside on väga suur, pärast iga saadet on mu meilboksis ja Facebooki postkastis hulgaliselt kirju. Kes kiidab, kes annab nõu, kes tahab lihtsalt tuttavaks saada.
Otsesaade hirmu nahka ei aja?
Otsesaate võlu seisnebki selles, et kõik toimub just siin ja praegu. Iial ei tea, kas tehnika allub kõikidele režissööri korraldustele või kas Elioni liinid on ikka võimelised kõiki kõnesid meieni tooma. Põnev on.
Kõik kiidavad, et kaassaatejuht Alari Kivisaarega klapib teil väga hästi. Nalja saab saatetegemisel palju?
Meie naljad on vist rohkem sellised, millest saavad aru teleinimesed, aga lugejale ei pruugi need üldse nii naljakad tunduda. Aga Kivisaar on hakanud mulle järjest rohkem komplimente ütlema. See on küll positiivne!
Otsesaade tähendab, et hallid ajurakud peavad väga heas vormis olema – piinlik ju, kui miski keset saadet meelest läheb. Kuidas sa oma aju vormis hoiad?
Eks see põhiline mälutreening on mul iga päev uue ja värske info mällu talletamine. Seda tuleb iga päev saadet tehes ikka väga palju teha. Sestap olen viimasel ajal töö tõttu jõudnud lugeda ka rohkem uudiseid kui raamatuid. Aga näiteks lauamänge on meil kodus palju ja neid mängime küll tihti. Põhiliselt neid, mis lastele ka jõukohased.
Milline on sinu suhe ristsõnadega? Oled suur lahendaja või lahendad siis, kui mõni kätte satub?
Nagu vist väga paljudel teistel, käib ka minul ristsõnade lahendamine periooditi. Ehk et kui aega on, siis ikka lahendan. Tavaliselt ikka neid, mis ajakirjadest-ajalehtedest parasjagu ette satuvad. Aga näiteks ajal, mil ma lastega kodusem olin, ostsin nii Kuma kui ka Kroonika ristsõnu. Nende lahendamine on väga mõnus ajaviide emale laste lõunauinaku ajaks.
Millist tüüpi ristsõnu armastad? Klassikalisi või oled äkki hoopis sudoku-usku?
Mulle meeldivad kõige rohkem ikka klassikalised ristsõnad. Pean tunnistama, et pole kunagi lahendanud ühtegi sudokut. Tegelikult ei ole ma isegi absoluutselt kursis, kuidas neid numbreid sinna sättima peab.
Sport? Varia? Kultuur? Millises teemadevaldkonnas tunned end lahendades kõige kodusemalt ja tugevamalt?
Minu tugevamateks külgedeks on kindlasti kultuur ja varia. Eesti sportlastega ka hätta ei jääks, aga kes täpselt 1956. aastal mõnes pikamaajooksus ikka see kõige kiirem mees oli, on minu jaoks veel avastamata saladus.
Milline inimtüüp oled – no et kui rist-sõnas jääb mõni sõna puudu või mälumängus vastus teadmata, kas see jääb sind nii piinama, et lähed ja vaatad entsüklopeediast järele või moodsamal moel guugeldad? Või võibki mõni ruut tühjaks jääda?
Sellega on, kuidas kunagi. Vahel ikka guugeldan ka, aga vahel olen laisk ja jätan raskemad kohad hoopis emale nuputada. Temal on suisa ristsõnade lahenda-mise teatmik öökapil!
Kas see tähendab, et oled ema-isa eeskujul juba lapsest saati ristsõnu lahendanud?
Vanemad on mul tõesti alati ristsõnu lahendanud. Mäletan lapsepõlvest väga hästi, kuidas isegi rannas olid emal-isal pastakad käes ja ristsõnad ees. Lahendasin algul Tähekese ruudukesi ja hiljem tuli ajakiri Noorus, kus muidugi samuti ristsõnad sees. Mõistatuste äraarvamine ei ole meie peres ka praegu unustusse vajunud. Näiteks oma lastega mängime autos äraarvamismänge. Neile see hirmsasti meeldib.
Kuidas suhtud mälumängudesse? Vaatad telerist või kuulad raadiost?
Mälumängu on muidugi alati huvita-vam ise mängida kui telerist või raadiost kuulata. Olen neid mänginud küll. Aga muidugi, kui telest-raadiost olen mõnele peale sattunud, siis tavaliselt ikka jäänud ka kaasa mõtlema. Konkreetset lemmikut mul ei ole, eks huvitavad on kõik.
Küsis Kai Väärtnõu (Naisteleht)
Foto: TV3