Kuldsel Triol peaks varsti 30 aastat täis saama?
Ongi juba täis, alustasime 8. märtsil aastal 1974. Aga tuntus tuli mõni aasta hiljem, kui tänu Peeter Saulile sattusime suurde meediasse. Omaaegne kultuuriosakonna juhataja Treuberg oli Saulile rääkinud, et Pärnus on selline vahva punt nagu “Kuldne Trio” ja maestro viis meid avalikkuse ette. Mis aga juubelisse puutub, siis tahame seda koos oma sõprade ja publikuga tähistada juunis sobiliku kontserditurneega.
Kes kaasa teevad?
Lisaks Kuldsele Triole Jan Uuspõld, Andrus Vaarik, endine triolane Peeter Oja ja paljud teised. Tuleb ka praegu Floridas elav Mati Murumaa, aga me veel ei tea, kuidas teda kasutada, sest ta ei saa ilmselt osaleda kõigil kontsertidel.
Oled olnud ühtaegu nii teatri- kui ka Trio-mees, kas nende kahe osakaal sinu elus on aegade jooksul muutunud?
Huvitaval kombel oluliselt ei ole. Nii nagu 1974. aastal alustasin teatris ja “Kuldses Trios”, nii on nad ka täna mu elus mõlemad omal kohal. Trioga on tulemas juubelituur ning teatris korraga käsil Valgre muusikal põhinev “Raimund”, läti autori Inga Abele “Tumedad Hirved” ning lasteetendus “Karlsson katuselt”.
Sõbrad ütlevad, et oled kõva ristsõnalahendaja. Nii kõva, et sinu käest võib ka nõu küsimas käia.
Nojah, nende jaoks, kes abi küsimas käivad, olen küll kõva lahendaja. Aga teisest küljest – kui on liiga raske ristsõna, mis ajab närvi mustaks, kipub asi sinnapaika jääma. Ma ei viitsi kasutada abikirjandust ja püüan ikka sellega hakama saada, mis omal peas.
Kui suur on lõpunilahendamise protsent?
Kuskil 80–90 kandis. Aga nii raskeid ristsõnu nagu vanasti “Pähklipurejas” (kunagise ajakirja “Noorus” nuputamislisa) ilmutati, pole elus rohkem kohanud. See oli ülimalt raske! Siis juhtus vahel nii, et paar-kolm sõna sai kirja ja sinna see asi jäigi. Aga eks sai ka noorem oldud ja tarkust vähem. Nüüd vaatan, et oleme Ivo Linnaga ühte masti mehed – enamvähem üheealised ning mõlemale on aastad teadmisi ja fakte mälusse jätnud.
Kui tuleks Ivo Linnaga mälumänguduell maha pidada, kes siis peale jääks?
Noh, arvan ikka, et Ivo, tal kogemusi rohkem, mina olen Pärnu kandi mälumängudes kaasa teinud. Aga ausalt öeldes oleks selline kohtumine põnev. Mine tea, kuidas lõpeks.
Kumba eelistad – ristsõna või mälumängu?
Ristsõnad on selline kodus nokitsemise värk, aga mälumäng on midagi enamat. Seal on seltskond koos ja see on nagu klubistiil. See on kindlasti lõbusam kui üksinda ristsõnu lahendada.
Paljud inimesed arvavad “Kuldse Trio” mõningate laulude põhjal, et Jüri Vlassov on kindlasti kõva viinamees. Ometi ei tule mulle meelde, et oleks sind kunagi nähtavalt purjus näinud?
Eks ma olen omal ajal olnud küll, eitada ei saa. Aga põhjus, miks seda näha pole olnud – ma kanget alkoholi ei pruugi. Minu joogiks on õlu.
Kodu- või välismaine?
Ikka kodumaine.
Kas on staažikal ristsõnamehel ka mõni hea soovitus noorematele?
Ärge kasutage spikreid! Jätke asju meelde ja katsuge oma peaga hakkama saada. Siis on ristsõna lahendamine meelelahutus ning ei muutu tööks.